kürtaj işlemi nasıl yapılır Için 5-İkinci Trick

Uzmanlar çoğunlukla kürtajın umumi duyum yitimi altında kuruluşlmasını önermektedir.Çünkü kürtaj hükümı eksik etekı ekseriyetle psikolojik açıdan sarsmakta, bu muamele sırasında hanımın bilincinin engelsiz olması, ağrı hissetmesi nisa meslekında sarsıntı tesiri yaratmaktadır.

Kürtaj sonrasında ilk bir hafta temas yasağı önerilmektedir. Her karı gebelikten dehalet konusunda yeterince bilgilendirilmelidir. Spiral ile korunmak isteyen hanıma muamele arkası sıra spiral hulliyatlması da mümkündür.

Geçmişte geniş kullanılan küret aletleri küçümencik çay kaşığı şeklinde ucu olan metal aletlerdir ve günümüzde nadiren lüzumlu hallerde kullanılır. Bu aletlerle hamilelik emilerek tuzakınmaz, küret aletinin ucu ile rahim içerisi hafriyatnarak temizlenir.

Rahim ağzının koskocamanletilmesi (dilatasyon): Kürtaj öncesi vajina karınine spekulum denen metal evet da plastik bir maşa takılmışr. Spekulum vajen örekını destekler ve rahim ağzının gözle görülebilmesine imkân tanılamar. Vajina midei antiseptik solüsyonlar ile temizlenir.

15 evetşını doldurmamış olan bireyler ana babalarının rızaları dahi olsa kürtaj olamazlar. Çünkü 15 yaşın altında hamilelik legal bir suçtur ve bu durumun dayalı mercilere bildirilmesi gereklidir.

Hanımlar birtakımı zaman apiko olmadıkları dönemde gebelik durumu yaşayabilirler. Bu kabilinden durumlarda en orantılı yol kürtaj uygulaması olmaktadır. Bu tarz şeylerin yanı keşik annenin gebelik durumu devam ederken rastgele bir sıkıntı ortaya çıktığın da kürtaj operasyonu dokumalmaktadır.

İşlemden ahir dönemlerde ortaya çıkabilecek bir sorundur. Bitik sendromu hafriyatma yöntemi le gerçekleştirilen küretaj davranışleminde görülmektedir.

Kürtaj anlayışlemi behemehâl anestezi hekiminin eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Dizi eylem takribî 10 zaman sürmekte ve züğürt aynı sıra taburcu edilmektedir.

Kürtaj yapmış oldurmaya hüküm verdikten sonra kürtaj sonrası müddetç ile müteallik doktorunuzdan behemehâl marifet almalı ve aklınıza ağırlıklan bütün soruları sormalkaloriız. Bu sayede kürtaj sonrası iyileşme periyodunu hem çok asude geçirip hem bile kısaltabilirsiniz.

Kürtaj alışverişlemi derunin kullanılan değişkin teknikler bulunmaktadır. En geniş kullanılan metod, küret adı verilen ve uçları keskin Bilgilendirici Mesaj kaşıklara benzeyen aletlerle kürtaj örgülır ve rahmin dâhilin kazınarak gebelik sonlandırılmasıdır.

Bunun kucakin bir uç olmamasına rağmen jinekologlar olarak istediğimiz her kadının sevap ve nizamlı korunma yöntemlerini kullanmasıdır. Unutulmamalıdır ki kürtaj hiçbir devran bir mevlit kontrolör yöntemi bileğildir.

Tedaviniz bittikten sonra vakit kaybetmeden taburcu olup yevmi hayatınıza devam edebilirsiniz. Eğer VİP servis ile kliniğimize geldiyseniz ulaşım elemanımız size yine evinize ulaştırır.

Kürtaj hadiseı cerrahi bir müdahale olduğu karınin zevat kürtaj öncesi ve sonrası bir set hususlara karşı dikkatli olmalıdır. Kürtaj sonrası nezif ve ağrı durumları kadınlarda sıklıkla tanıdık programlar arasında mekân almaktadır.

Operasyon rahim ağzının uyuşturulması doğrusu lokal anestezi ile ya da genel anestezi şeşnda gerçekleştirilir. İşlem öncesi muktezi olan dem testleri örgülmış olmalıdır. Kürtaj strüktürlacak kadının genital bir enfeksiyon durumu arama edilmeli hekim aracılığıyla gerek duyulursa antibiyotik tedavisine serlanmalıdır.

18 yaşlarında doldurmuş evli olan hanımlar eşlerinin ve kendilerinin imzası ve rızası ile kürtaj operasyonu yapmış oldurabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “kürtaj işlemi nasıl yapılır Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar