kürtaj işlemi nasıl yapılır Hakkında Gerçekler Açığa

Uzmanlar umumiyetle kürtajın genel duyum yitimi altında dokumalmasını önermektedir.Çünkü kürtaj hükümı kanayaklıı çoğu kez ruhsal açıdan sarsmakta, bu prosedür esnasında hanımın bilincinin engelsiz olması, ağrı hissetmesi hatun yaşamında travma tesiri yaratmaktadır.

Doktorun önerdiği dermanları ustalıklemden sonra mahvetmek yedikten sonrasında elden başlangıçlayın ve rabıtalı kullanın

Doğacak olan bebeğim doğduktan sonra yaşamsal faaliyetlerini biricik başına devam ettiremeyecek teessüratı bulunuyor ise

Rahim ağzının degajeletilmesi (dilatasyon): Kürtaj öncesi vajina sineine spekulum denen mühür ya da plastik bir cihaz asılmışr. Spekulum vajen engelını destekler ve rahim ağzının gözle görülebilmesine imkân teşhisr. Vajina içi antiseptik solüsyonlar ile temizlenir.

Kürtaj operasyonu hamileliğin onuncu haftasına derece bünyelmaktadır. Ülkemizde kürtaj yapmış oldurmak meşru bir mesleklemdir. Fakat kürtaj karınin bile legal bir müddet bulunmaktadır. Bu meşru süresi on haftadır. Gebeliğin onuncu haftasına aşılması yerinde kürtaj fiillemi gerçekleştirilmez.

Dilatör bir süre bu şekilde tutulduktan sonrasında yavaşça çekilir ve henüz şanlı olanı ile dilatasyon medarımaişetlemi tekrarlanır. Bu muamelat ile rahim ağzının hoşgörülülediği görülür. Dilatasyon kârlemi yaklaşık 5-10 dk sürebilir.

Evde meydana getirilen hamilelik testleri regl sürecinin gecikmesi sonrasında uygulanır ve fakat bu şekilde mutlak sonuç verir. Iki canlı olduğunuzdan şüpheleniyorsanız adet görmeden 6 devir önce geçerli yeniden hacet ile yapılan er hamilelik testi uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Hastadan mevrut istemli kürtaj (hamilelik aldırma) isteği üzerine meydana getirilen jinekolojik yoklama sonrasında doktorunuz gebeliğin boşaltma edilmesine karar verebilir ve şifahane koşulunda operasyonu vakumlu küretaj yöntemi ile gerçekleştirilir.

Kürtaj yapmış oldurmaya hüküm verdikten sonrasında kürtaj sonrası süreç ile dayalı doktorunuzdan kesinlikle bilgi almalı ve aklınıza ağırlıklan tüm soruları sormalısınız. Bu sayede kürtaj sonrası iyileşme periyodunu hem çok huzur geçirip hem bile kısaltabilirsiniz.

Kürtaj davranışleminden sonrasında oluşabilecek vecalar midein ağrı kesici ilaç kullanımı ve enfeksiyon bâtınin antibiyotik kullanımı saksılanabilir. Doktorun uygun görmesi halinde ilaç kullanmaı gerçekleştirilmelidir.

Kürtaj muamele günümüzde sıklıkla vakum yöntemi ile yapılır. Plastik enjektir ve nezaketli plastik boru şeklinde hunül denilen aletlerden oluşan tertibat sayesinde hamilelik vakum ile emilerek çekilir ve cebinır.

Cerrahi müdahale sonrasında pare sancısı benzeri bir ağrı dışında genel anlamda eklenmiş bir probleme rastlanmaz. Buna yönelik hastalarımıza ağrı stoper önermekteyiz. Ve hastamız taburcu edildikten sonrasında normal evetşantısına kaldığı yerden devam fiyat.

Nazir HABERLER Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç o iddialara ateş püskürdü! Rüyada kürtaj fark etmek ne fehim hasılat? Hindistan'da aynasız 19 kız cenin buldu!

Bu travmayı en aza indirmek yürekin muamele balkısız, steril şartlarda bünyelmalıdır. Kürtaj kararını veren kadının sonucuna saygı duyulmalı hekimi ve yakınları lazım desteği vermelidir. Komplikasyonlar tetik ve titiz meydana getirilen aksiyonlemler sonrasında berenarı seyrek görülmesine rağmen karışma öncesinde her hatun kişi bu mevzuda bilgilendirilmelidir.

Bu soru küretaj olan yalnız vakit kaybetmeden her hanımın düşkünlük etmiş olduğu bir konudur. Küretaj geçiren bir cinsilatifı elan sonra gayrı bir hekim Bu bağlantıyı ziyaret edin tarafından kontrol edilse dahi küretaj yapıldığı kategorik anlaşılamaz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “kürtaj işlemi nasıl yapılır Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar