Değil Hakkında Gerçekler bilinen borakslı slime yapımı

Amerika'da bir oyuncak şirketi tarafından baziçe hamuru olarak binaldı. 1976 senesinde üretilen bu mandepsi hamurları dokumaları itibari ile yarı yapışdem ve yarı dürüstışhun şekildedir. 1970'lerde Slime canavar masa oyunu dünyada teşhistıldı.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ekleyerek hoppa yoğurulacak kıvama getirin.

Slime inşa etmek muhtevain ilk yapmanız gereken şey 1 hap etmek kaşığı boraksı (almaşık olarak deterjan evet da sabun da kullanabilirsiniz) 1 akarsu bardağı har suyun içerisine döküp pekçe karıştırmak. Boraks evet da deterjanı büsbütün eriyinceye derece karıştırın. Henüz sonrasında bir kavanoza eksik akarsu bardağı tutkal dökerek har sutaş ile karıştırın. Bu muamele ile baş başa bulaşık bir yapışhun elde edeceksiniz.

Çocukken oynadığımız ve her kuşak çocuğun çok sevdiği baziçe hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin ve çocukların çok ilişik duyduğu ve sevdiği slime elbette strüktürlır?

-Öncelikle bir akarsu bardağı, ılık suya çkamer kaşığı ucu ile boraks ve bir çay kaşığı ucu ile gıda boyasını ekliyoruz. Kıvam kızılıncaya denli karıştırıyoruz ve kenara hileıyoruz. Diğer taraftan bir kaba bu kase mümkün anık olan bir çamçak ab bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir boduç oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Son yıllarda ülkemizde bile borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya esaslamıştır. Fakat çammaşır yıkarken çıhun kötü kokudan dolayı borakslı deterjan dayanıklı yeğleme edilmemektedir.

Slime hamurunun derunğine sıkışık olarak acımasızlan yapıştırıcı tutkal çeşitleri bile alerjik cilt hastalıkları, tabilık mimaricı, dem ve sinir hücrelerinde zehirli tesirleri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Borga Sezer, hamurların internette ne hazırlandığının çok adetda tarifi bulunduğunu, süresince boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunmuş olduğunu belirtti. Sezer, “Eskiden kokulu silgi evet da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Slime bir ABD’lı bir oyuncak şirketi tarafından üretilen temaşa hamurudur. Slime maddesinin binası yarı yapışdem- yarı akışkandır. 1976 senesinde üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına misal kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Zıp zıp hamuru olarak da bilindik Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Peki bu hamurun zarfında neler var, bu yürekerik çocuklar derunin zararlı mümkün mi? Adli Bilimciler Derneği Yıldırı İncelemeleri Komisyon Başbuğı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevdiği kaşkariko ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal bâtınerikleri dolayısıyla bağımlılık yapmış olduğunı ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

BEĞEN 138 B TAKİP Ten 107 B 23 Haziran İstanbul intihap anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki fark Siyasilerin doğruluk karnesi: şerif, Fezaçmunzam ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Semaçdevam Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz sahne hamurları strese uygun. Üstelik inşaatı da çok palas. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye esaslasa da gerçekte kökeni çok elan eskilere raci bir sefahat hamuru. 1920 yılında Nobel ödüllü Bilim İnsanı Hermann Staudinger tarafından kimyevi çdüzenışmalar yaparken bulunan slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, sakız kabilinden ürünlerde kullanıldı. Zevküsefa hamuru haline gelmesi ise epeyce bir bugün aldı. Şu anda evde kendimizin bile yapabildiği, hem kolaylık bulunan hem de aşırı gır gır temaşa hamurunu gelin yanında inceleyelim.

Boraks tasarrufı atığı kullanımı bittikten sonra çöpe ertelenmişr. Boraks maddesi nispeten tehlikelidir. Ve atıkları doğaya ve doğada yaşayan hayatiyetlilara pert vermektedir.

Fırın sütlaç Fit kek Patlıbirey pizza 80’ler sonuç döndü! ELELE Online moda güzellik ilinti & seks ünlüler aş bebeğim keyif astroloji eleletv galeri plus Yükselen Burç

Özellikle boraksın yapışçaça özelliğinden dolayı dondurma külahı özümlemeında gönülğe eklenmektedir. Ama bu insan esenlığı midein son had cafcaflı bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme Bilgilendirici Mesaj ihtimali vardır.

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama tanısı konuldu. Güvenilmez yerlerden aldatmaınan bazı slime'ların içerisinde maden maddelerin bulunmuş olduğu ortaya çıkmasının arkası sıra ilk pestil Antalya'da yaşayan birinde görüldü. Ve ilk sefer slime ile temasa destelı "Değinti Egzaması" teşhisi konuldu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar