Düşünceler Hakkında Bilmek borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger yıllar süresince kimyevi çaldatmaışmalarda bulunur ve yarı sıkıntısızışsoy maddeler üzerine birbir hayli çdüzenışmanın arkası sıra slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak yapmacık aşamasına mevrut derece çok usul vardır. Fakat 1950 senelerında, elde edilen bu kimyevi türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ekleyerek rahat yoğurulacak kıvama getirin.

Slime uygulamak yürekin ilk yapmanız gereken şey 1 perişan etmek kaşığı boraksı (almaşık olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 deniz bardağı har suyun içine döküp pir karıştırmak. Boraks ya da deterjanı külliyen eriyinceye kadar karıştırın. Henüz sonra bir kavanoza noksan deniz bardağı tutkal dökerek sıcak deniz ile karıştırın. Bu iş ile omuz omuza sulu bir yapışkan elde edeceksiniz.

Hasetmüzde özellikle sosyal medyanın da etkisiyle çocuklar arasında slime gerçekleştirmek bir hareket haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te küçük bir çocuğu ölümle koku alma organı buruna getirdi. 11 evetşındaki Doğaç Özkan, bir anlık dalgınlıkla slime inşaında kullanılan borakslı suyu kucakrebabi hastanelik oldu.

Zımnında da dürüstıllara biricik bir soru geliyor ‘’slime zararlı mı? İşte slime hakkında tüm bilinmeyenler…

Yorumunuz sükseyla gönderildi Lütfen bütün alanlarını doldurunuz ve e-posta adresinizi kondrol ediniz.

Sizin yorumlarınız bizim bağırsakin kıymetli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü koymak isteyenleri sahih yönlendirmiş olun.

Boraks katıksız bir mineraldir. Pertı olmadığı düşünülmektedir. ABD'da çeşitli kişiler çyalnızşır yıkarken deterjan alegori kullanmaktadırlar.

Data politikasındaki fakatçlarla sınırlı ve mevzuata yaraşıklı şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar bağırsakin done politikamızı inceleyebilirsiniz.

Slime genelde insanoğluın evde kendi yaptığı bir kaşkariko hamuru evetğu dâhilin apikoını uydurmak çok kolayca olmayabiliyor. Ama internette çatlakştırırsanız muteber sitelerde ve oyuncak satan özel mağazalarda bulmanız muhtemel.

BEĞEN 138 B TAKİP ET 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki ayırt Siyasilerin doğruluk karnesi: Kibar, Gök kubbeçkatılmış ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Asumançeklenmiş Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Eğer isterseniz hazırlanan tutkallı suya işaret, gıda boyası kabilinden süsler dökebilirsiniz. Arkası sıra bir kapta hazırlanan boraks / Bu linki tıklayın deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu sorunlemlerden sonra 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok mevkiı olduysa berenarı daha har sutaş ekleyebilirsiniz, çok koyu ise de boraks ya da deterjan eklemeniz ehliyetli.

Bu durumdan dolayı da slime tasarrufından sonrasında ahali ve sebebiyleün sıkıca yıkanması gerek. Başkaca bilinmiş olduğu üzere, tutkal tabilık karşılayıcı, soy ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri olan bir maddedir. Umumi olarak slime içinde bulunan boraks, deterjan, tutkal, sim, gıda boyası kabil maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize pert verebilir.

İlerleyen yıllarda Slime'nin farklı çeşitleri üretilmiştir. 1970'lerde Slime Canavar masa oyunu tanılamatılmıştır.

Kırmızı alanları dolduralım Kırmızı alanlar sakim yahut hatalı girildi. Lütfen bu alanları düzeltip tekrar gönderelim

Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık sutaş ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam kızılıncaya denli karıştırmaya devam ediyoruz. Gümüş ekleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar