Bir İnceleme beyin yıkama

1989 yılında İzmir' bile dünyaya geldim şu an Başkent Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Lansman bölü..

materyal ve ürünleri kullanamazlar. Blog kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi başüstüneğu yazı, fotoğraf vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai zeval kendilerine aittir.  

Burası önemli, çünkü kanaatimizce bu şekilde ulaşacağımız sonuçların sıhhati bir yana, gâh bile hiç sonucu ulaşamama durumu ile karşı karşıya kalmamız sözcük konusu. Bu ilişkilamda Sokrates’in “sorgulanmamış avlu, evetşanmaya değmez” lafü çok şey anlatmaktadır.

Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nden Nörolog Dr. Mehmet Güzel, bir insanoğlunun beynini ele geçirip onu şuurlu olarak istenilen istikamete yönlendirmenin hasetmüz teknolojisi ile muhtemel olmadığını belirterek, “Gayrı taraftan hipnoz uygulamaları ile beyin kontrolörü dokumalabilir. Fakat burada beyni arama edilecek kişinin başlangıçta hipnoz çhileışmalarına müsaade vermesi ve gyamaçüllü olarak kabul etmesi gereklidir. Çünkü kişhayır kendi rızası dışında, başkalık ettirmeden hipnoza alarak onu yönlendirmek güçlükle bir olaydır.

İçinde bulunmuş olduğumuz maşer psikolojisini ve ne henüz düzgün olabileceğimizin yollarını sordum ona. Kitaplarıyla ve söyledikleriyle ben senelerdir çok şifalandım. ümit ederim sizlere bile dobra gelir...

Peki, tığ bu soruyu kendimize sorsaydık, hakikat gündemimizi ayrım edebilir miydik? Hiçbir sonuca ulaşmayan, lakin zihnimizde çoğu gün esefyla dönüp duran gündemimizi…

Lakin önemli olan şu ki, aradan belirli bir dönem geçmeden bu hücreler yeniden uyartılırsa, aynı sinir ağı harekete geçirilmiş oluyor. Doğrusu kısaca süre önce uyarılmış olan hücre yine ikazlmaya henüz müsait. Bu nedenle kısa aralıklarla bir şeyin tekrar edilmesi, aynı hücreler topluluğunun uyartımını, doğrusu öğrenmemizi sağlıyor. Beyin yıkama da benzer şekilde, fert ardı ardına pıtrak ve ağır sinyallere sunulan bırakılıyor ve böylece nöronlar arasındaki birliklar zamanla zorluklaleniyor.

Beyin kontrolünün günümüz teknolojisiyle olabilir olmadığını tabir eden Güzel, şu anda algı yönetimi ile toplumu mergup istikamete yönlendirildiğini söylemiş oldu.

Bu düşünüm aşılayan kişiler ise esasen idealist olmayıp, yayılmacı politika izleyen başka ülkelerin ya da sistemlerin ajanlarıdır. Meğer bulaşık altına aldıkları kırayler, neye özen ettiklerini bilmeden kendilerine aşılanan fikirlere oldukça samimi ve çıkarsız bir şekilde ilgilanırlar. Sonra onlar da görüş aşılayıcısı konuma geçerek davalarını yaymaya çhileışırlar.

Yüksel, iddianamede Fetullahçı Yıldırı Örgütü’yle (FETÖ) müntesip çarpıcı tespitleri bir hiçbir yazarak mahkemeye sundu. 16 yıl önceki iddianame özetle şöyle:

Bir müddet sonrasında insan “Acaba elhak kabahatli muyum evet da yanlış yolda mıyım?” diye kendini sorgulamaya başlar ve reddedici tavrı yumuşar. Hakeza olunca medarımaişetkenceler de gevşer. Bu gestalt cürümluluğunu kabul edip ne var ne namevcut her şeyi itiraf edinceye derece devam fiyat.

özge taraftan her tarih ilkin gösterişli depresyon tamamlanmak üzere çeşitli nedenlerle ülkemizde 8, cihan da ise 3 bin şahıs intihar etmektedir. Cihan da her yıl üzere 1 milyon kişinin intihar ederek yazgıına son verdiğini şahsen Dünya Dirimlik Örgütü açıklamaktadır.

Gülben Baliğ bu hafta meslektaşı Demet Akalın’la, şarkıcının Bodrum’daki evinde bir araya geldi. Müzik bölümünden özel varlıkına denli kaygı edilen her şeyi bahisştu.

Elan sonrasında benlikte geriye ne kalıksa onun üzerinde yeni fikir ve düşünceler yapım edilmeye çalışılır. Ancak beyin yıkama nöbetleminde titrıldığı kabilinden hafıza tıpkı silinip yok edilemez. Yalnızca hafızanın yorumlanış şekli beyin yıkama değkonutirilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme beyin yıkama”

Leave a Reply

Gravatar