Benim beyin yıkama Başlarken Çalışmak

Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine nazaran zahir uçlu sorular sistemiyle, her bir öğrencinin neleri öğrenip neleri öğrenmediği, eksikleri sabitleme edilecek. Buna bakarak her öğrenciye özel, kişiselleştirilmiş ev bark ödevi verilecek.

Komplo teorilerine bap olan bilinç okuma ve beyin yıkamadan daha fazlasını ihtimal de biz kendi beynimizde yaşamaktayız, ne dersiniz? Şöyle düşünelim; düşüncelerimizin ne denliı mantık zinciri içinde, öncül ve önermeleri bizim yönımızdan belirlenmiş bir akışa bakarak cereyan etmektedir? Yoksa ezberlenmiş, sorgulanmadan derunselleştirilmiş birhayli düşüncenin içerisinde kazara hatimelar mı elde etmekteyiz.

Çin üzere kebir ve istediğini yapan, hele şimdi yeni kâin doğal gaz ve metal kaynaklarının dolu evetğu, adeta Mendeleyev cetvelinin eksiksiz elemanlarının bulunduğu Sincan (Maşrık Türkistan) gibi eyaletlerde Uygurlara cesim baskı var.

çünkü ideolojik beyin yıkamanın bedeli ticari reklamlardaki kenarılmadan değişikdır. Bu durumda yitik birkaç lira değil, insanoğlu haysiyeti yurt vs. dir. Bu kitap "Beyin Yıkama" metodlarını iyice anlattığı için 6. Ağırlıkya ulaşmış bulunmaktadır.

Dönem ayarlı bombalar, hiç şüphesiz mala ve cana dokunca veren ve toplumda bir yere denli bulaşık oluşturan yıldırıcı eylemlerdir. Lakin intihar bombacıları, kendi canlarını da feda ederek toplumda henüz koyu travmatik yansımalar oluştururlar.

Bu ilkeye isnaden, beyni yıkanan kişiye sadece smahsus komutlar verilmiyor, onlardan temelı davranışlarda bulunmaları da isteniyor. Bu durumda, kendini bir anda yurt aleyhine tasarlar yazarken gören bir sima, bu davranışını değkârtiremediğinden yek çare olarak inancını bileğsoruntiriyor.

Meşru Uyarı: Yayınlanan çene kırsı/haberin tüm hakları Turkuvaz Iletişim ortamı Grubu’na aittir. Pınar gösterilse yahut habere aktif link verilse dahi zaviye makalesı/haberin tamamı ya da bir çağü katiyetle kullanılamaz. Inceliklar muhtevain lütfen tıklayın. YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI Bütün Makaslamakları >

Düşünce aşılama ciğerin en birebir ortamlar, liseler, üniversite dinlenme kampıüsleri, öğrenci kampları ve cezaevleridir. Özellikle henüz bir günah düzeyi sıfır ve hayatını iktisap derdinde olmayan öğrencilik devri, hem düşünce heyecanlarının en ateşli başüstüneğu dönemdir hem de idealizm sinein en şayan evetşlardır.

Kısaca, en aşina başüstüneğumuz ve en zor bileğaksiyoneceğini Bu bağlantıda sandığımız kuvve ve tutumlarımızın bile kolaylıkla değdavranıştirilebileceği varsayımı ile devinme ediliyor.

Tüm bunları bir kenara bırakarak, olaya nörolojik açıdan bakacak olursak, erkinciliklarımız gerçekte bir set sinir hücresinin oluşturduğu ağdan ibaret bulunduğunu söyleyebiliriz. Çoğumuzun bildiği gibi, beyin sinir hücrelerinden oluşuyor ve bu hücreler birbirlerine sinyal sunmak için özelleşmişler. Bir hücrenin aktive olması, bir ötekini aktive etmesi ve onun da bir ötekini harekete geçirmesi üzerine bir sinir ağı hırslenmiş oluyor. Bu sinir ağı, her devir bu şekilde deli dolu olarak kalmıyor; bir ömrü var, bir müddet sonra skatüyor.

Abdurrahman Dilipak “Spora önyım” demiş. Ben bileğilim. O yüzden müsaadenizle koşmaya ve bile yüzmeye gideceğim.

Başka taraftan her gündüz özellikle alçak depresyon tamamlanmak üzere çeşitli nedenlerle ülkemizde 8, dünya da ise 3 bin erkek intihar etmektedir. Cihan da her sene kıl payı 1 milyon kişinin intihar ederek yaşamına son verdiğini bizzat Dünya Dirimlik Örgütü açıklamaktadır.

Suriye'bile PYD'ye 500 çocuğun kaçırılmasını sağlayıcı Cahide kod adıyla bilinen PKK'lı yıldırıcı Latife Kaya, Miranda aşireti aracılığıyla öldürüldü.

Ekranda yaptığım tüm gün kuşağı göstergeç programlarımın vazgeçilmez süjeğu Prof. Dr. Kemal Sayar ile sohbetimiz var bu hafta sayfamızda. Tecrübelerine, kanılarına ve bili birikimine ziyadesiyle inandığım bir yaratma adamı o.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Benim beyin yıkama Başlarken Çalışmak”

Leave a Reply

Gravatar