5 Basit Teknikleri için bursada gezilecek doğal yerler

Saika Bayezid tarafından, Niğbolu Zaferi sonrasında 1396 senesinde yaptırılan ve 1399- 1400 yıllarında özümlemeı tamamlanan Celil Cami, günümüzde şehrin merkezi durumundaki Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dikdörtgen bir plana mevla olan 20 kubbeli Heybetli Camii aynı zamanda Er Yarıyıl Osmanlı Mimarisi, çok kubbeli camileri beyninde en yetişkin ve en görkemliı olma özelliğine de sahiptir.

Karatepe’nin yıldız yamacında mevcut Aynalı Göl, güneş ışınlarını başka göllere gereğince daha çokça alması ve şemste gözgü üzere parlaması sebebiyle bu ismi almış, at nalı şeklinde bir doğa harikasıdır.

İstanbul'a yakın dinlenme yerleri! İşte İstanbul'a yakın ehven dinlence kasabaları, su ve tabiat ile iç muhtevae...

Bithynia bölgesinin antika dönemdeki önemli kentlerinden biri olan Nikaia, Bursa ilinin kestirmece 80 kilometre kuzeydoğusunda, çağcıl İznik ilçesinin bulunmuş olduğu alanda zemin düzenır. şehir, İznik Gölü’nün şark periferisında konumlandırılmıştır.

Apolyont adı ile bile aşina Uluabat Gölü, göç yollarında olmasından dolayı en aşkın sutaş kuşuna iye olmasıyla da meşhurdur. RAMSAR tarafindan sıyanet şeşna alınmıştır.

DOĞKızıl GÜZELLİKLER Marmara Bölgesi’nin en koca, Türkiye’nin ise ilkokulinci makro doğkırmızı gölü olan İznik Gölü, derinliği en lüks 80 m. olan tektonik bir tatlı akarsu ghareketsizdür. Göl tümden ziraat alanları ve zeytinliklerle çevrilidir. Düz, sık sazlıkların... Read more

Her yıl kayak sezonunun açılmasıyla binlerce kişuz ağırlayan Uludağ, hafta sonları ise gelişigüzelçilerin atakına uğruyor. Uludağ kayak merkezinde çeşitli uzunluklarda 20 kayak pisti mekân alıyor.

1844 senesinde Abdülmecit döneminde av köşkü olarak yapım edilmiş ve 19 zaman kadar kesik sürede tamamlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk Köşkü ve Cumhuriyet Köşkü olarak da andaçlmaktadır. Hünkar Köşkü, 1922 senesinde Atatürk ile birlikte kurtuluş savaşı komutanlarını da 12 çağ süreyle misafir etmiştir.

Bursa’da gezilecek yerler esaslığıyla sizin bâtınin, dört bir cepheı tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerle Bursa’dan 16 tane günübirlik seyahat rotası belirledik.

Bir söylenceye nazaran Niğbolu Zaferi sonrasında Yıldırım Bayezid şehre 20 cami konstrüksiyonlmasını istemiş ancak Ferman Sultan Hazretleri yeni oluşan şehirde 20 caminin şu denli olacağı düşüncesiyle, 20 kubbeli bir caminin henüz iyi olacağını Yıldırım Bayezid’e bildirmiştir.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz gereken 5 yan! İşte natür ve tarihiyle Bursa… Doğkızıl güzellikleri ve uzun evvele dayanan tarihiyle özen çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birşu denli yan bulunuyor.

MS 120 yılında meydana mevrut bir depremde enikonu bozma olan şehir İmparator Hadrianus`un sayesinde onarılmıştır.

40 hektarlık büyüklüğü ile Bursa’nın en önemli otoparkı olan Kültürpark, konumu ve yeşil dokusuyla... Read more

Kusursuz dönemine denli, dakika içinde diğer türbeler de eklendikten sonra burası bir hanedan kabristanı halini almıştır. Buradaki ilk hatırat kabir II. Dilek türbesi, ikinci yapı ise 1442’de vefat eden oğlu Şehzade Alaaddin’in bu türbeye yandaki inşa edilen türbesidir. Külliyenin son türbesinin ise; Yasal’nin oğlu Şehzade Mustafa yürekin Sultan II. Dürüst’in 1573 senesinde yapım ettirdiği türbe evetğu bilinmektedir. Muradiye külliyeleri Osmanlı ruhunun sadeliği ile zarafetini aynı anda gösterir.

Bünyesinde aktivite ve spor alanları ile kafeteryalar ve çocuk oyun parkları vaziyet almaktadır. Şehir merkezindeki en balaban... Read more

Justinianus dönemi günçisi Prokopius`un De Aedificiis (Binalar üzerine) adlı eserinde belirttiğine bakılırsa, Nikaia Justinianus döneminde bile kebir Bakın ne buldum çaplı kurma faaliyetlerine sahne olmuştur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için bursada gezilecek doğal yerler”

Leave a Reply

Gravatar