2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler

Yıldırım Bayezid aracılığıyla, Niğbolu Zaferi sonrasında 1396 senesinde yaptırılan ve 1399- 1400 senelerında yapımı tamamlanan Mehabetli Cami, günümüzde şehrin merkezi durumundaki Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dikdörtgen bir plana mevla olan 20 kubbeli Mehabetli Camii aynı zamanda Erken Fasıl Osmanlı Mimarisi, çok kubbeli camileri arasında en önemli ve en abideviı olma özelliğine de sahiptir.

Karatepe’nin yıldız yamacında mevcut Aynalı Göl, güneş ışınlarını öteki göllere bakılırsa daha bir araba alması ve şemste gözgü kadar parlaması yüz bu ismi almış, at nalı şeklinde bir huy harikasıdır.

İstanbul'a doğru dinlenme yerleri! İşte İstanbul'a yaklaşan adi dinlenme kasabaları, deniz ve tabiat ile iç sinee...

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, Osmanlı Dönemi ev dokusunu hasetmüze taşımaktadır. 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Bırakıtı Yaya Sıralaması’ne dahil edilen Cumalıkızık, 2014’te Bursa ile baş başa Cihan Bırakıtı olarak tescil edilmiştir.

Apolyont adı ile de aşina Uluabat Gölü, göç yollarında olmasından dolayı en bir tomar kez kuşuna mevla olmasıyla da meşhurdur. RAMSAR tarafindan vikaye şeşna alınmıştır.

Her dü yönden girizgâhi bulunan Mağara, başlangıçlerinin yalman olması hasebiyle turizme kapalı olmakla bu arada profesyonel kepezcı ve mağmutavassıtlar tarafından yeğleme edilmektedir. İçinden... Read more

Antigonos`un MÖ 301 seneındaki İpsos Savaşı`nda öldürülmesinden sonrasında site, Muhteşem İskender`in gayrı bir generali Lysimakhos`un egemenliği altına girmiş ve Lysimakhos kentin adını karısının ismine ithafen Nikaia olarak bileğkonutirmiştir.

1844 yılında Köleülmecit döneminde av köşkü olarak kurma edilmiş ve 19 devir gibi güdük sürede tamamlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk Köşkü ve Cumhuriyet altını Köşkü olarak da andaçlmaktadır. Hünkar Köşkü, 1922 senesinde Bilgilendirici Mesaj Atatürk ile müşterek kurtuluş savaşı komutanlarını da 12 çağ süreyle misafir etmiştir.

Bursa’da gezilecek yerler çıbanlığıyla sizin bâtınin, dört bir cihetı zamanı, doğtuzak ve kültürel güzelliklerle Bursa’dan 16 adet günübirliğine seyahat rotası belirledik.

DOĞTuzak GÜZELLİKLER Bursa’nın kuzeyindeki Oyukçınar Mahallesi’ne adını veren çınar ağacı 18,2 metre beden kocaliği ile Türkiye’nin en balaban ağelemydı.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz müstelzim 5 bucak! İşte huy ve tarihiyle Bursa… Doğal güzellikleri ve uzun geçkine raci tarihiyle uyanıklık çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birsonsuz belde bulunuyor.

MS 120 senesinde meydana gelen bir depremde bayağı yıkma olan site İmparator Hadrianus`un sayesinde onarılmıştır.

Bursa'da gezilmesi gereken yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi müstelzim yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi gereken yerler

Bursa’nın 21 kilometre uzaklığındaki Saitabat Şelalesi, Uludağ'dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. Yöre cumhurı tarafından Güvercinlik adıyla da andaçlan şelalenin çevresinde piknik alanları bulunur.

DOĞKızıl GÜZELLİKLER Uluabat Gölü gani tür çeşitliliğine mevla olması ve önemli bir sulak düz olması nedeni ile ülkemizde koruma şeşna düzenınan 12 Ramsar düzlükından birisidir. Bunun nispetle Canlı Göller izlenceının içre bile arz almaktadır. Uluabat Gölü;... Read more

Bursa’yı farklı açılardan değerlendirerek bir seçki yapmış olduk. Tarihle tabiatın harmanı olan bu liste, günübirliğine birçokamaklarınızda evet da hafta sonu planlarınızı yaparken size referans olabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler”

Leave a Reply

Gravatar