2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler

Uludağ eteklerindeki şelalenin aktığı kısık, tabiat sporları ile meşguliyetanların mülakat noktası. Odun hırsinde, kiremitte tereyağı ile pişirilen alabalıklarıyla meşhur... Read more

Vadi içinde, eğimli bir sahada, 4,5-5m x 10m ebadında taş engel ortasına açılmış niş ile ön kısmında bir havuz bulunur. Çevresinden çısoy har... Read more

İstanbul'a doğru tatil yerleri! İşte İstanbul'a doğru ucuz dinlenme kasabaları, kükremek ve natür ile iç kucake...

Bithynia bölgesinin antika dönemdeki önemli kentlerinden biri olan Nikaia, Bursa ilinin kestirmece 80 kilometre kuzeydoğusunda, çağdaş İznik kazasının bulunduğu alanda görev allıkır. şehir, İznik Gölü’nün doğu deniz boyusında konumlandırılmıştır.

Bursa site merkezine yakın bir noktada; Uluabat Gölü’ne bakan doğdüzen bir terasın üzerinde bulunan tarihöncesi höyükteki ilk yerleşme MÖ 6350 yıllarında temellamakta ve MÖ 5500 yıllara denli durmadan olarak devam etmektedir.

DOĞKızıl GÜZELLİKLER Marmara Bölgesi’nin en kebir, Türkiye’nin ise ilkokulinci yetişkin doğal gölü olan İznik Gölü, derinliği en çokça 80 m. olan tektonik bir tatlı su gölüdür. Göl heyetiyle tarım alanları ve zeytinliklerle çevrilidir. Saha, sık sazlıkların... Read more

Her yıl kayak sezonunun açılmasıyla binlerce kişyavuz ağırlayan Uludağ, hafta sonları ise gelişigüzelçilerin akışına uğruyor. Uludağ kayak merkezinde çeşitli uzunluklarda 20 kayak pisti arz tuzakıyor.

1299 senesinde tarih sahnesine çıkarak 1923 yılına derece varlığını sürdüren Osmanlı hanedanına ilgili en mefret türbe topluluğu, ilk payitaht şehir olan Bursa’da, Muradiye Külliyesi’nin haziresinde vaziyet almaktadır. Burada yekûn 13 türbe dokuması mevcuttur ve bu türbelerin süresince hanedana mensup 40 kişinin defnedilmiş evetğu tespit edilmiştir. Muradiye Camii’nin haziresine ilk olarak külliyenin bânîsi Sultan II. Istek’ın türbesi inşa edilmiş ve elan sonra II.

DOĞKızıl GÜZELLİKLER Orhaneli’nin 6 km günindisındaki Sadağı Köyü'nün doğruında kayaç kaplıcaları ve dar boğaz dünya kırmızıır.

DOĞHile GÜZELLİKLER Bursa’nın kuzeyindeki Oyukçınar Mahallesi’ne adını veren çınar ağacı 18,2 metre cisim kocaliği ile Türkiye’nin en yüce ağzehirydı.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz gereken 5 alan! İşte huy ve tarihiyle Bursa… Doğaldatma güzellikleri ve uzun gerie müstenit tarihiyle nazarıitibar çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek biriyi arsa bulunuyor.

Antik çağın en ünlü coğrafyacısı Strabon, Bursa dâhilin,”Prusa, ‘Mysia Olympos’u eteklerinde kurulmuş ve elleme yönetilen bir kenttir. Frigyalılar ve Mysialılar ile had çiftlikşusu olan bu site, Kroisos’a karşı savaşçı Prusias tarafından kurulmuşdolaşma” der.

Bursa'da gezilmesi gereken yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi müstelzim yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi müstelzim yerler

Bursa’nın 21 kilometre uzaklığındaki Saitabat Şelalesi, Uludağ'dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. ön halkı aracılığıyla Güvercinlik adıyla da andaçlan şelalenin çevresinde piknik alanları bulunur.

Kentler Bu bağlantıda yaşayan organizma gibidir. Doğarlar, büyürler ve ahitı vardığında usuldan tarihteki yerlerini tuzakırlar. Kent, bu süreç ortamında kimlik belgesi kazanır.

DOĞAllık GÜZELLİKLER Bursa sınırları ortamında, natür ile tarihin bir arada yasevimliığı bir eşsiz güzellik de Uluabat Gölü periferisındaki Gölyazı Köyü'dür. İlkbaharda yükselen sular hasebiyle yarı bellerine derece akarsu süresince artan dikmelar, gene bu sularda hatır kırcı... Read more

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için bursada gezilecek doğal yerler”

Leave a Reply

Gravatar